Mesto Hlohovec preventívne zatvára školy a škôlky

Cirkevná materská škola Panny Márie Pomocnice z dôvodu preventívneho opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu prerušuje prevádzku od 10. do 13. marca 2020. O ukončení prerušenia Vás budeme informovať.  

 Krízový štáb mesta Hlohovec zasadol dnes už po druhý raz. Dôvodom je prijatie ďalších preventívnych opatrení na spomalenie šírenia koronavírusu - ochorenie COVID-19. V tejto súvislosti primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár z pozície zriaďovateľa vyzval riaditeľky materských a základných škôl v Hlohovci, aby z preventívnych dôvodov udelili žiakom riaditeľské voľno od utorka 10. marca do piatku 13. marca 2020.

 

Počas prerušenia školskej dochádzky mesto Hlohovec rodičom odporúča obmedziť pohyb detí mimo domácnosti. Očakávame, že v najbližších dňoch príde jasné stanovisko z Ústredného krízového štábu pri Ministerstve vnútra SR, ktorý by mal rozhodnúť o opatreniach na ďalšie dni. Situáciu intenzívne sledujeme a budeme ju prehodnocovať s každými ďalšími novými informáciami.

 

Mestský úrad v Hlohovci nateraz ostáva pre verejnosť otvorený, no boli prijaté sprísnené hygienické opatrenia. Mesto Hlohovec a Mestské kultúrne centrum ruší organizáciu všetkých spoločenských, kultúrnych a športových podujatí na najbližšie obdobie. Od dnešného dňa až do odvolania zároveň prerušujeme činnosť denných centier pre seniorov. Zákaz návštev platí aj pre zariadenia pre seniorov. Zároveň platia všetky už skôr vydané opatrenia Ústredného krízového štábu.

 

Po dohode s autodopravcami TTSK pristupuje k dezinfekcii autobusov prímestskej dopravy, a to na dennej báze do konca mesiaca marec. Rovnaké opatrenia prijíma spoločnosť ARRIVA aj v autobusoch mestskej hromadnej dopravy.

 

Regionálne úrady verejného zdravotníctva posilnili informačné linky pre verejnosť, na ktorých ľudia dostanú všetky dôležité informácie.

 

CALL CENTRÁ:
RÚVZ so sídlom v Trnave - 0905 903 053
RÚVZ so sídlom v Senici - 0907 169 312
RÚVZ so sídlom v Dunajskej Strede - 0910 459 200
RÚVZ so sídlom v Galante - 0907 996 734