Prevádzka od 1. februára 2021

Vážení rodičia,

opäť sa k vám prihovárame v tomto zvláštnom čase kronakrízy. Veľmi nám chýba kontakt s vašimi deťmi a je nám ľúto, že nemôžeme pracovať ako by sme si to my, a určite aj vy želali. Žiaľ, aktuálne informácie z  tlačovej konferencie ministra školstva a ministra zdravotníctva naznačujú, že začiatok februára ešte nebudeme tráviť všetci spolu.

Na základe rozhodnutia konzília epidemiológov budú od 1. februára 2021 materské školy pokračovať tak ako v súčasnosti. Oznámil to na tlačovom brífingu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. 

Materské školy budú naďalej otvorené pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre, ako aj pre rodičov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať svoje povolanie z domu, formou homeoffice.

 „Ak sa situácia zlepší, očakávame, na základe rozhodnutia konzília epidemiológov, návrat ďalších skupín žiakov k prezenčnému vzdelávaniu od 8. februára,“ priblížil Gröhling. Na ministerstve školstva sa preto pripravuje aktualizácia manuálu, ktorý bude zverejnený začiatkom budúceho týždňa.

Pevne veríme, že epidemiologická situácia sa začne zlepšovať a prevádzka našej škôlky sa vráti do bežných koľají. Veľmi sa na vás a na vaše deti tešíme. Prajeme požehnaný čas plný pokoja, dobrých vzťahov, trpezlivosti a predovšetkým zdravia.

kolektív CMŠ Panny Márie Pomocnice.